۵ پرسش متداول درباره دوربین مداربسته هایک ویژن

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

۵ پرسش متداول درباره دوربین مداربسته هایک ویژن

در میان برند‌های دوربین مداربسته ، هایک ویژن از جایگاه خاصی برخوردار است این برند یکی از قدیمی‌ترین برند‌های ساخت چین به حساب می‌آید. در بیشتر رده بندی‌های دوربین مداربسته در سطح جهانی هایک بیشتر فروش را در بین تمام دوربین‌های مداربسته داشته است. در این مقاله به دنبال آن هستیم که پرسش‌های متداول درباره هایک ویژن را به شما پاسخ بگوییم.

طیف وسیعی از محصولات را می‌توان در تولیدات هایک ویژن جستجو کرد از کارکرد‌های خاص دوربین مداربسته تا محصولاتی که کاملا استفاده خانگی دارند. از این رو سوالاتی که درباره این برند مطرح می‌شود بسیار متنوع است. در این مقاله ما سعی می‌کنیم سوالات متداولی که در این سال‌ها درباره برند هایک ویژن مطرح شده است را برای شما مطرح کنیم و پاسخ‌های مناسبی برای آنها بیان کنیم.

سوال نخست: آیا هایک ویژن یک برند چینی است؟

پاسخ این سوال آری است. بله هایک ویژن برند است که کاملا در چین تولید می‌شود. وابستگی تکنولوژیک این برند به خارج از چین بسیار کم است. برعکس برند‌هایی مانند داهوا و تیاندی که از اسمشان معلوم است که در یک کشور شرق آسیا مانند چین تولید می‌شوند، هایک ویژن اسمی غربی دارد ولی کاملا چینی است. وابستگی هایک ویژن به خارج از چین بسیار کم است. دلیل عدم وابستگی هایک ویژن به خارج از مرز‌های چین هم این است که دولت چین یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان محصولات هایک ویژن است.

دولت چین مانند ایران و بسیاری از دولت‌های جهان در مسائل امنیتی و وسایلی که به امنیت ملی آن کشور وابسته است، سیاست مشخصی دارد. اساسا هر کشوری برای آن که امنیت خود را به صورت کامل تأمین کند و هیچ راه نفوذی در این سامانه جامع نداشته باشند، مجبور است مایحتاج امنیتی خود را در مرز‌های آن کشور تولید کند. در ایران سازمان پدافند غیر عامل برخی از برند‌های ایران مانند برند ناظر را به رسمیت شناخته است و پروژه‌های دولتی در ایران می‌توانند از این برند ایرانی استفاده کنند. در چین نیز به همین روال رفتار می‌شود با این تفاوت که بخشی از سهام و مدیریت هایک ویژن در دست دولت چین است. از این رو در چین برای نظارت تصویری بیشتر از هایک ویژن استفاده می‌شود.

این موضوع آنچنان مهم است که دولت چین از اواخر دهه‌ی نود میلادی به فکر تولید دوربین مداربسته بومی افتاده و برند هایک ویژن را با سرمایه گذاری مستقیم خود ساخته است. نظارت تصویری در چین به واسطه جمعیت بسیار زیاد آن موضوعی است که ماهیتا با دیگر سرزمین‌ها تفاوت دارد. از این رو هایک ویژن مجبور بوده استاندارد‌های بسیار بالایی را برای تولیدات خود در نظر بگیرد.

۵ دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *