نظارت در محل کار: موارد حقوقی استفاده از دوربین مدار بسته

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

دوربین مداربسته قبلاً به مهندسین امنیتی متخصص نیاز داشت، اما اکنون سیستم‌های دوربین مداربسته مدرن در مقیاس کوچک تقریباً توسط همه قابل نصب هستند.

تحقیقات در سال های اخیر تخمین زده است که به طور متوسط هر فرد در انگلیس ۷۰ بار در روز توسط دوربین های مدار بسته درصد می‌شود. در لندن تخمین زده می شود که خیلی بیشتر باشد.

استفاده از دوربین های فرسوده در حال حاضر در سازمان هایی مانند NHS و پلیس دیده می شود که عمدتا به دلیل ایمنی کارکنان است، اما همچنین به عنوان مدرک در دادگاه استفاده می شود.

بنیاد اعتماد NHS گای و سنت توماس ۸۵۰ حمله به کارمندان را بین آوریل و سپتامبر ۲۰۱۶ ثبت کرد و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، دوربین های فرسوده بدن را برای نگهبانان امنیتی معرفی کرد.

شرکت های تدارکاتی همچنین به طور فزاینده ای از “داش کم” در کابین رانندگان یا دوچرخه های پیک برای محافظت از کارمندان و استفاده از فیلم های احتمالی به عنوان مدرک استفاده می کنند.

پرواز روی دیوار
دوربین های مداربسته مشکلات مربوط به رضایت مردم و کارمندان را ایجاد می کنند. آیا کارکنان می توانند مجبور به استفاده از دوربین یا حمل دستگاه ضبط صدا شوند؟ آیا بیماران در NHS می دانند که ممکن است از آنها فیلم گرفته شود؟

در حالی که استفاده از نظارت دوربین مداربسته و این واقعیت که افراد عادی روزانه بارها درگیر دوربین مداربسته می شوند ، به یک امر عادی تبدیل شده است ، ممکن است برخی از کارفرمایان – یا مدیران منفرد – از آگاهی از الزامات قانونی و آیین نامه های عملی که مربوط به هنگام استفاده از دوربین های مدار بسته در محل کار است.

از نظر قانونی ، کارفرمایان باید شرایط استفاده از داده های مندرج در قانون حفاظت از اطلاعات ۱۹۹۸ (DPA) ، و حقوق حریم خصوصی تحت قانون حقوق بشر ۱۹۹۸ را داشته باشند.

در سال ۲۰۱۲ ، قانون حمایت از آزادی ها تصویب شد. براساس این قانون ، یک آیین نامه جدید مربوط به نظارت در فضاهای عمومی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. این قانون برای مقامات عمومی اعمال می شود ، اما برای سایر سازمان ها نیز توصیه می شود.

یک کمیسر دوربین مداربسته (SCC) نیز با هدف ترویج و نظارت بر استفاده از این کد جدید منصوب شد. دفتر کمیساری اطلاعات (ICO) در ماه مه ۲۰۱۵ همچنین به روزترین کد عملکرد خود را برای دوربین های نظارتی و اطلاعات شخصی منتشر کرد.

برخی از نکات کلیدی در قانون عمل ، و چگونگی ارتباط این امر با کارفرمایان ، شامل موارد زیر است:

اگر کارفرمایی مایل به استفاده از دوربین مداربسته در محل کار باشد ، باید ICO در مورد دلیل استفاده از آن مطلع شود. این بخشی از روند ثبت نام برای یک کنترل کننده داده تحت DPA است. پس از این کارفرما نمی تواند از اطلاعات جمع آوری شده به هر دلیل دیگری استفاده کند. به عنوان مثال ، اگر سازمانی از دوربین مدار بسته برای نظارت بر جرم استفاده می کند ، نمی تواند از آن برای نظارت بر کارکنان استفاده کند. کارفرمایان باید قبل از استفاده از دوربین های نظارتی ، ارزیابی تأثیر خود را انجام دهند ، در مورد امکان جایگزینی تصمیم بگیرند و فقط در صورت استفاده از دوربین از یک هدف قانونی پیش می روند.
باید به کارمندان اطلاع داده شود که ممکن است ضبط شده و در مکانی که دوربین قرار دارد ، باشد. برای غیر قابل انکار کردن این کارفرما باید از علائم واضح و واضح استفاده کند.
سطح نظارت دوربین مداربسته در کار باید متناسب با انتظار منطقی از حریم خصوصی باشد. در مناطقی خاص که سطح بالاتری از حریم خصوصی مورد انتظار دارند ، مانند نزدیک دستشویی ها ، اتاق های رختکن ، آشپزخانه و محل های شکستن ، بعید به نظر می رسد که دوربین داشته باشید.
کارفرمایان باید برای جمع آوری و ذخیره سازی این داده ها مطابق با DPA برنامه ریزی کنند ، به خصوص در مورد نحوه ذخیره سازی آنها ، برای چه مدت و چه کسی می تواند آنها را ببیند.

درخواست دسترسی به موضوع
حفظ یکپارچگی در این زمینه ها ضروری است. کارفرمایان باید توجه داشته باشند که کارکنان می توانند درخواست خود را برای دیدن سوابق ثبت شده با درخواست درخواست دسترسی موضوعی مشاهده کنند و داده ها باید حداکثر ۴۰ روز پس از دریافت درخواست ارائه شود.

استفاده از دوربین مدار بسته برای نظارت مخفی به طور خودکار به عنوان مدرک در دادگاه یا دادگاه استخدام پذیرفته نخواهد شد. یک قاضی کلیه شرایط را در نظر خواهد گرفت ، از جمله اینکه در به دست آوردن مدارک نقض حریم خصوصی نقض شده است یا نه.

کارفرمایان باید خط مشی مدونی در زمینه استفاده از دوربین مدار بسته در محل کار داشته باشند. این نه تنها خطر ادعای موفقیت آمیز کارفرما برای نقض حریم خصوصی را کاهش می دهد ، بلکه همچنین می تواند در دفاع از ادعاهای دادگاه های استخدامی اتکا به شواهد دوربین مداربسته را آسان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *