دوربین مداربسته پیشگیری کننده کرونا

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

کرونا در سال ۲۰۲۰ میلادی به بخش بسیار عمده‌ای از زندگی ما بدل شده است. این واقعیتی است که این روز‌ها باید در کنار هر مسئله اخلاقی که قبلا رعایت می‌کردیم پیشگیری از کرونا را هم به کار و زندگی خود بیفزاییم. اما حالا برند بسیار خوش فکر تیاندی دوربین مداربسته پیشگیری کننده کرونا ساخته است.

آیا دوربین مداربسته می‌تواند در پیشگیری از کرونا نقشی داشته باشد. در نگاه اول خیر، اما این برای دوربین‌های مداربسته قدیمی‌ است. این دوربین‌ها که با سیستم‌های آنالوگ کار می‌کردند فقط می‌توانستند سیگنال تصویری را از لنز دوربین به یک تلوزیون برسانند، همین!

یک البته تکنولوژی آنالوگ هم تا حد زیادی رشد کرد و هنوز هم استفاده می‌شود اما این که از این تکنولوژی چیز جدید بخواهیم و مثلا بخواهیم با آن راه حل‌هایی برای مشکلات جدیدمان خلق کنیم کمی زیاده روی است. ظرفیت‌های تکنولوژی آنالوگ همین است.

اما دنیای دیجیتال موضوعی است که هر روز پر ظرفیت‌تر می‌شود. از زمانی که در اواخر سال ۲۰۱۹ ویروس کرونا دردسر‌های عجیب و قریب خود را شروع کرد چشم همه به دنیا تکنولوژی بود که از در به در آید و کاری بکند. البته تا الان که این مقاله را برای شما منتشر می‌کنیم تکنولوژی‌های جدید تنها توانسته‌اند از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنند. بسیاری نیز یکی از ناتوانایی‌های تکنولوژی امروزی را نیز در همین می‌دانند.

اما به یاد داشته باشیم که کرونا می‌تواند و می‌توانست صدها یا هزاران برابر آمار فعلی مبتلا و کشته داشته باشد و این که امروزه این آمار را برروی صفحات مانیتور‌ها و مبایل‌های خود را می‌بینیم به لطف استفاده از تکتولوژی‌های به روزی است که شیوع کرونا را محدود کرده‌اند.

یکی از فناوری‌هایی که به شدت در بالا بردن سطح آگاهی ما و ایجاد فاصله گذاری هوشمند اجتماعی می‌تواند مفید باشد استفاده از دوربین‌ مداربسته پیشگیری کننده کرونا است. این نامی است تبلیغاتی که روی دوربین مداربسته تیاندی با لنز حرارتی یا لنز مادون قرمز گذاشته‌ایم.

همچنین بخوانید:  DVR (دستگاه ضبط کننده دیجیتالی-دی وی آر ) برای CCTV (دوربین های مداربسته)

دوربین مداربسته پیشگیری کننده کرونا چگونه کار می‌کند

دوربین Thermal & Optical Bi-spectrum Network Bullet Camera با نام مدل TC-C34LP شرکت تیاندی یکی از بهترین نمونه‌های یک دوربین مداربسته پیشرفته است. این دوربین مداربسته می‌تواند به راحتی تمام افرادی را که از برابرش رد می‌شوند از بابت حرارت بدن چک کند. لنز ترمال یا حرارتی به کار رفته روی این دوربین مداربسته به سرعت می‌تواند ظرف مدت چند ثانیه که فرد مورد نظر در کادر این دوربین قرار می‌گیرد او را اسکن کند و درجه حرارت بدن او را چک کند.

نکته بعدی این که نیازی نیست که یک اپراتور در برابر مانیتور این دوربین باشد و هر فرد را جداگانه چک کند. در تنظیمات این دوبین این موضوع دیده شده است که کسی که درجه حرارت بالایی دارد با هشدار صوتی رو به رو می‌شود. این هشدار صوتی قابل تنظیم برای یا عدم پوشیدن ماسک نیز قابل استفاده است. دوربین‌های تیاندی از مدت‌ها پیش مجهز به پردازند‌های هوش مصنوعی بوده‌اند و توانایی‌های تشخیص چهره و تشخیص پلاک ماشین و ده‌ها توانایی دیگر را در خود دارند.

تشخیص ورود فرد بدون ماسک به ساختمان نیز یکی از مشتقات این فناوری است که در این مدل تیاندی به راحتی امکان‌پذیر شده است. حال این دوربین جداب تیاندی چگونه کار می‌کند.

مشخصات فنی دوربین TC-C34LP

دوربین پیشگیری از کرونای یاندی عملا یک دوربین بسیار باکیفیت ۴ مگا پیکسلی سوپ استارلایت است. تصاویر دید در شب رنگی یکی از بهترین ویژگی‌های نظراتی این دوربین است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =